SkyDrive będzie zintegrowany z Xboxem One

Użytkownicy konsol Xbox 360 mogą pobrać, na życzenie, aplikację do korzystania z chmury SkyDrive. A co z Xboxem One? Jak się okazuje, konsola również będzie potrafiła obsłużyć e-dysk Microsoftu.

Podobnie jak w przypadku Xboxa 360, Xbox One zostanie wyposażony w aplikację do obsługi SkyDrive’a. Pozwoli ona na przeglądanie zdjęć i filmów, jakie umieściliśmy w chmurze. Aplikacja pozwoli również na przeglądanie folderów udostępnionych nam przez inne osoby.

Aplikacja wyświetla zdjęcia w rozdzielczości 1080p, ale jeżeli zdjęcie posiada większą rozdzielczość, odpowiednie szczegóły zostaną doczytane przy próbie powiększenia zdjęcia. W krajach, w których będzie obsługiwana funkcja OneGuide TV (interaktywny program telewizyjny, który najprawdopodobniej nie będzie dostępny w Polsce), SkyDrive i pojawiające się na nim nowe treści będzie traktowany jako jeden z kanałów telewizyjnych. Aplikacja SkyDrive, rzecz jasna, obsługuje tryb wielozadaniowości w Xbox One.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.