Smartfon Jolla trafi do sprzedaży 27 listopada

Fińska firma Jolla, budowana przez byłych pracowników Nokii, poinformowała, że swój pierwszy telefon wprowadzi na rynek pod koniec listopada.

Po wielokrotnie przekładanej premierze, wreszcie doczekamy się rynkowego debiutu smartfona Jolla, który opiera się na nowym systemie operacyjnym Sailfish OS. To otwarte oprogramowanie, które użytkownik głównie obsługiwać będzie za pomocą gestów. Wewnątrz systemu znajdziemy przeglądarkę Sailfish Browser 1, opierającą się na silniku Gecko 20.0 (tym samym, co obecny mobilny Firefox).

Urządzenie nie będzie high-endowym smartfonem. Wyposażone jest w 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, dwurdzeniowy procesor Snapdragon 400 z taktowaniem 1,4 GHz, łączność LTE, 16 GB wbudowanej pamięci flash oraz 8-megapikselowy aparat cyfrowy.

Smartfon Jolla będzie dostępny początkowo w Finlandii w cenie 399 euro (ok. 1700 złotych), więc dość sporo jak za model ze średniej półki.

0
Źródło: Jolla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.