Specjalne okulary, które pozwolą pielęgniarkom zobaczyć nasze żyły

Epson, firma znana głównie z produkcji drukarek i projektorów we współpracy z Evena Medical - przedsiębiorstwem zajmującym się innowacyjnymi technologiami przetwarzania obrazu - zaprezentowały system Eyes-On Glasses, który ułatwi pracę służbom medycznym.

Technologia wykorzystuje dwie kamery stereoskopowe oraz światło bliskie podczerwieni, dzięki któremu krew w żyłach pacjenta staje się widoczna pod skórą. Projekcja takiego obrazu nakładana jest na przeźroczystą powierzchnię okularów w czasie rzeczywistym. Ponieważ według statystyk około 40% zastrzyków nie udaje się za pierwszym podejściem takie okulary znacząco usprawniłyby pracę pielęgniarek, a sami pacjenci byliby z pewnością mniej zestresowani. To także idealne rozwiązanie w przypadku trudniejszych przypadków klinicznych np. leczeniu noworodków.

To jednak nie wszystko. Urządzenie może także nagrywać obraz co pomogłoby w monitorowaniu stanu żył pacjentów i dokładniejszemu dokumentowaniu procesu leczenia. Okulary mogą także przekazywać obraz zdalnie na inny ekran przy pomocy Wi-Fi, Bluetootha lub 3G.

0
Źródło: computerworld.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.