Szef Acera przyznaje się do porażki

Czwarty największy producent komputerów na świecie traci swojego dyrektora generalnego. J.T. Wang odejdzie z firmy na początku przyszłego roku. Jego miejsce ma zająć prezes firmy, Jim Wong. Nie wiemy jeszcze kto zajmie stołek prezesa.
J.T. Wang

J.T. Wang

Acer, mimo iż nadal jest potężnym graczem na rynku komputerów PC, wpada w coraz większe kłopoty. Firma ta w trzecim kwartale bieżącego roku straciła 446 milionów dolarów. To już piąty kwartał od 2011 roku, kiedy to Acer melduje o stratach finansowych.

Acer napotkał wiele skomplikowanych i trudnych wyzwań przez ostatnie pięć lat. Kolejne kiepskie wyniki finansowe oznaczają, że nadszedł czas, by przekazać moje obowiązki nowemu przywódcy, który pokieruje Acera do nowej epoki — czytamy w oświadczeniu J.T. Wanga, dyrektora generalnego firmy.

Acer planuje też zwolnić siedem procent ze swoich ośmiu tysięcy pracowników, co ma zapewnić oszczędności na przyszły rok na poziomie stu milionów dolarów.

0
Źródło: Acer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.