T-Tris: Uniwersalna złączka pomiędzy statywem, a urządzeniami mobilnymi

Fotografia mobilna nabiera w dzisiejszych czasach poważnego znaczenia. I chociaż powstają smartfony z coraz bardziej zaawansowaną optyką, to na rynku trudno znaleźć uniwersalne akcesoria takie jak np. statywy.

Smartfony i tablety nie posiadają standardowego gwintu statywowego. Możemy co prawda kupić mini-statyw, który będzie w stanie przytrzymać cały telefon, ale do urządzeń większego formatu jak np. tablet konieczny będzie dodatkowy gadżet.

I tu z pomocą ma przyjść T-Tris, którego pomysłodawcą jest Piotr Łój. Jest to złączka z jednej strony zakończona gwintem odpowiadającym standardowej śrubie statywowej, a z drugiej strony posiadająca dwa wtyki jack. T-Tris wystarczy włożyć do gniazda słuchawkowego danego urządzenia, a następnie możemy przymocować go do jakiegokolwiek statywu fotograficznego.

Projekt wystartował niedawno w polskim serwisie crowdfundingowym Wspieram.to. Za jedną sztukę T-Tris zapłacimy 25 zł już z kosztami przesyłki. Autor oferuje tez opcję złączki razem z mini-statywem w cenie 50 zł. Kampania zakończy się sukcesem jeśli projekt pozyska 4700 zł do 19 stycznia br.

0
Źródło: Wspieram.to
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.