Telewizor LG, czyli twój domowy szpieg

Czy posiadasz telewizor Smart TV firmy LG? To zapewne zechcesz uaktualnić jego oprogramowanie układowe. Wtedy tylko ów telewizor przestanie zbierać dane na temat tego, jakie lubisz oglądać programy i co strumieniujesz przez swoją sieć.

Wyłączyłeś lub wyłączyłaś w ustawieniach telewizora LG anonimowe zbieranie danych na temat twojego sposobu korzystania z tego urządzenia? Niepotrzebnie. Telewizory LG dalej analizują pliki, które strumieniujesz i kanały telewizyjne, które oglądasz, a następnie wysyłają te informacje do producenta.

Dane te, jak zapewnia LG, pozostają anonimowe, i mają na celu „ulepszenie usług telewizyjnych i lepszy dobór reklam do charakterystyki użytkownika”. Producent aktualnie pracuje nad aktualizacją oprogramowania swoich telewizorów, by te przestały gromadzić informacje na temat swoich użytkowników jeżeli ci nie wyrażą na to zgody. Firma wystosowała też oficjalne przeprosiny.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.