To kiedy Xbox Two i PlayStation 5?

Dwa tygodnie temu swoją amerykańską premierę miała konsola PayStation 4, po siedmiu latach od premiery PlayStation 3. W ubiegłym tygodniu, po ośmiu latach od premiery Xboxa 360, pojawił się Xbox One. Kiedy pojawi się coś jeszcze nowszego?

Konsole do gier jak dotąd pojawiały się co pięć-sześć lat. Tylko na ostatnią generację konsol (PlayStation 4 i Xbox One) musieliśmy czekać odczuwalnie dłużej. Patrick Söderlund, wiceprezes Electronic Arts Studios, twierdzi, że wszystko wróci do normy. –

Ten ostatni cykl życiowy konsol trwał dłużej, niż bym chciał. Ale w przyszłości spodziewam się, że wrócimy do pięcio- lub sześcioletniego cyklu — stwierdził.

Dodał jednak, że zarówno PlayStation 3, jak i Xbox 360, wciąż otrzymują znakomite gry, mimo swojej długiej obecności na rynku a nawet mimo dostępności ich następców w sprzedaży. –

Widzieliśmy pod koniec cyklu życiowego tych konsol gry takie, jak The Last of Us i GTA V, jakich jeszcze nie mogliśmy się spodziewać kilka lat temu — zauważa.

0
Źródło: MCV
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.