Ukradli od Adobe 150 milionów haseł!

Na początku informowano nas, że cyberprzestępcy ukradli Adobe "tylko" kilka milionów haseł. Jednak, jak się okazuje, przejęto ich co najmniej 50-krotnie więcej: złodzieje mają ich ponad 150 milionów!

Wygląda na to, że Adobe będzie jeszcze się długo zbierał po ataku na jego serwery przez cyberprzestępców. Według najnowszych danych, złodzieje przejęli 150 milionów haseł do kont Adobe. Wszystkie te hasła zostały zaszyfrowane pojedynczym kluczem, więc wystarczy złamać jeden klucz (lub go ukraść), by poznać je wszystkie.

Cybeprzestępcom najwyraźniej się to już udało. Serwisy Facebook, Yahoo! a także przeróżne sklepy internetowe donoszą o masowych próbach zalogowania się na konta użytkowników. Cyberprzestępcy liczą na to, że posiadacze kont Adobe wykorzystują to samo hasło również do innych usług. W wielu przypadkach, niestety, owo założenie jest słuszne…

0
Źródło: Krebs on Security
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.