Valve pracuje nad konkurencją dla Oculus Rift

Podczas Steam Developer Days, konferencji która odbędzie się w styczniu, inżynierowie Valve przedstawią swoją prezentację: "Czym wirtualna rzeczywistość może, powinna i raczej na pewno będzie za dwa lata". To właśnie wtedy świat ujrzy okulary VR od Valve.

Studio obiecuje, że ich urządzenie do wyświetlania wirtualnej rzeczywistości będzie tanie, przez co ogólnie dostępne. Oprócz tego wiemy jedynie, że urządzenie na pewno współpracować będzie z platformą Steam – chociaż szczerze pisząc to wyświetlany przed oczami sklep z grami jest jednym z najmniej atrakcyjnych zastosowań technologii VR.

Zastanawiam się czy Valve nie bierze na siebie zbyt dużo. Konsola, kontroler, rozwijanie dwóch z dziesięciu najpopularniejszych tytułów na Steam no i… sam Steam, który jest największym cyfrowym sklepem z grami na świecie. A do tego jeszcze zestaw do wirtualnej rzeczywistości. Przypomnijmy również, że na początku roku Valve zwolniło Jeri Ellsworth, która zajmowała się rozszerzoną rzeczywistością. Ellsworth również tworzy własne urządzenie do VR – Cast AR.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.