Wielozadaniowość i personalizacja Xboxa One na wideo

Do rynkowej premiery Xboxa One pozostało już tylko 1,5 tygodnia, więc Microsoft coraz chętniej chwali się funkcjami swojej konsoli. Naszą szczególną uwagę zwrócił pokaz działania multitaskingu w praktyce.

Na klipach opublikowanych przez firmę Microsoft widać, jak Yusuf Mehdi, szef marketingu Xboxa, gra w grę Forza Motorsport 5, po czym podczas wyścigu głosowo nakazuje konsoli pokazanie centrum aktywności znajomych. Aplikacja pojawia się na ekranie błyskawicznie, po czym ląduje z boku ekranu, nie wpływając na grę. Mehdi demonstruje też jak w tym trybie działają Internet Explorer czy telewizja.

W drugim klipie Major Nelson, opiekun społeczności Xbox Live, prezentuje możliwości personalizacji konsoli. Widać na filmie, że konsola, za pomocą kontrolera Kinect, automatycznie rozpoznaje osobę, która weszła do pokoju, wita się z nią i automatycznie ją loguje do systemu, wyświetlając spersonalizowane pod tę osobę menu główne konsoli.

Niestety, Xbox One w Polsce nie będzie dostępny w oficjalnej dystrybucji. Z zakupami trzeba będzie poczekać do czerwca lub skorzystać z nieoficjalnych źródeł.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.