Xboxy One wariują pod wpływem… reklam

Jedną z najciekawszych funkcji Xboxa One jest możliwość sterowania konsolą za pomocą komend głosowych. Nie dziwi nas więc, że w reklamach telewizyjnych tej konsoli Microsoft chwali się tą możliwością. Jest tylko jeden mały problem...

Xbox One, jeżeli nie wyłączysz tej funkcji, cały czas nasłuchuje czy przypadkiem ktoś nie wydaje mu właśnie polecenia głosowego. Każde z tych poleceń musi poprzedzać słowo „Xbox”, na przykład „Xbox: włącz się”, „Xbox: uruchom grę FIFA 14” i tym podobne. Te komendy również są prezentowane w reklamach telewizyjnych promujących konsolę. A co jeśli masz już Xboxa One i oglądasz telewizję?

Jak się okazuje, konsola słyszy komendy prezentowane w reklamie, po czym… posłusznie je wykonuje. Wszystkie, które usłyszy, nawet jeżeli pochodzą z telewizora, do którego sama jest podłączona.

Nie jest to szczególnie dotkliwy problem, jednak w razie gdyby takim się stał, sterowanie za pomocą głosu można wyłączyć, tudzież samą komendę „Xbox: włącz się”.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.