ZTE chce inwestować w Windows Phone

Wiele osób uważało, że przejęcie smartfonowego działu Nokii przez Microsoft odstraszy innych producentów od inwestowania w Windows Phone. ZTE chce jednak wejść na nowo w ten rynek.
ZTE Orbit

ZTE Orbit

Dziś udziałowcy Nokii będą głosować nad przejęciem działu urządzeń i usług przez Microsoft, twórcę systemu Windows Phone. Nokia obecnie odpowiada za 90 procent sprzedawanych smartfonów z systemem Microsoftu. To może odstraszyć innych producentów od wyboru tego systemu operacyjnego. Na placu boju pozostały tylko HTC, Samsung i Huawei. Partnerów jednak zamiast ubywać, przybywa. ZTE chce dołączyć do tej grupy.

Firma ZTE miała już swoją przygodę z mobilnymi systemami Microsoftu. Oferowała, swego czasu, smartfony Tania i Orbit z Windows Phone 7. Nowe smartfony z Windows Phone 8 mają się pojawić „wkrótce po przejęciu smartfonowej części Nokii przez Microsoft”. Szczegóły na temat tych urządzeń nie są znane.

0
Źródło: WMPoweruser
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.