Battlefield 4 zakazany w Chinach

Electronic Arts ma niemało kłopotów związanych z grą Battlefield 4. Najpierw został pozwany przez inwestorów za zatajenie informacji o złym stanie technicznym gry a teraz musi zmierzyć się z zakazem jej sprzedaży w Chinach.

Gra Battlefield 4 została całkowicie zakazana na terenie Chin. Nielegalne jest nie tylko jej sprzedawanie, ale nawet udostępnianie cyfrowych materiałów dodatkowych związanych z grą a nawet jej wersji demonstracyjnej. Wszystko z powodu fabuły gry.

Ta rozgrywa się w roku 2020, kiedy to generał chińskiej armii dokonuje przewrotu politycznego, przy wsparciu Rosji. Zdaniem urzędników, to narusza „dobry wizerunek Chin”, a gra posiada treści „zagrażające narodowemu bezpieczeństwu”.

Gra w Polsce, na szczęście, jest legalna. Można ją kupić w wersjach na platformy Windows, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.