Chińskie banki nie przyjmują Bitcoinów

Chiński rząd ogłosił wczoraj, że nie udzielił sektorowi bankowemu zgody na wymianę chińskiej waluty na Bitcoiny. Powodem tej decyzji są obawy o stabilność systemu finansowego. Oprócz tego, ze względu na anonimowość transakcji istnieje ryzyko, że Chiny stałyby się ogromną pralnią brudnych pieniędzy.

Nie jest to najlepsza wiadomość dla chińskich przedsiębiorców, których zainteresowanie cyfrową walutą rośnie mniej więcej w tym samym tempie, co cena Bitcoina. Przypomnijmy, że Bitcoin przekroczył niedawno magiczną granicę 1000$.

Wczorajsze oświadczenie chińskiego rządu nie przeszło bez echa. Kurs BTC, jeśli chodzi o azjatyckie rynki poszybował w dół. Na internetowej giełdzie FXBTC.com cena spadła o 20%, z kolei na BTC-e o 11%. Jak widać, bez uregulowania rynku wirtualnej waluty, tak duże i nierównomierne wahania jej kursu są nie do uniknięcia. O regulację apeluje między innymi Ron Cao – dyrektor firmy Lightspeed Venture Partners, która zainwestowała 5 milionów dolarów w rynek BTC. Cao obawia się, że przeciągu następnych tygodni cena Bitcoina może spaść nawet o połowę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.