Dysk Xboxa One zapełnisz łatwiej, niż myślisz

Konsola Xbox One wyposażona została w 500-gigabajtowy dysk twardy. Część z owego dysku jest jednak zarezerwowana na system operacyjny i pamięć podręczną. Ile więc faktycznie otrzymujemy przestrzeni?

Wygląda na to, że będziemy w stanie zainstalować mniej gier i aplikacji na konsoli Xbox One, niż na początku nam się wydawało. Redakcja serwisu IGN postanowiła zapełnić cały dysk grami i aplikacjami i sprawdzić, kiedy owego miejsca zabraknie. Jak się okazuje, konsola po „przyjęciu” 362 GB danych poprosiła użytkownika o odinstalowanie jakiegoś elementu, by móc zainstalować kolejny.

Reszta przestrzeni, jak twierdzi Microsoft, jest zarezerwowana na potrzeby systemu operacyjnego konsoli a także na preinstalowane aplikacje. Biorąc pod uwagę, że typowa gra na Xboxa One to ponad 30 GB danych, miejsce te zapełnimy już po instalacji 10 gier i kilku aplikacji.

Konsola Xbox One ma jednak wkrótce umożliwić stosowanie dysków zewnętrznych, podłączanych za pomocą złącza USB. Nie wiadomo jednak kiedy pojawi się aktualizacja oprogramowania konsoli, która na to pozwoli.

0
Źródło: IGN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.