FBI jest w stanie uruchomić twoją kamerę internetową

Wygląda na to, że nie tylko Narodowa Agencja Bezpieczeństwa stosuje kontrowersyjne działania, by zwalczać przestępczość. Federalne Biuro Śledcze jest w stanie włamać się na typowy komputer PC i uruchomić jego kamerę internetową.

Marcus Thomas, były asystent dyrektora działu technologii operacyjnej w FBI, wyznał na łamach Washington Post, że jego biuro było i jest w stanie uruchomić kamerę internetową na komputerach PC, i to bez uruchamiania lampki ostrzegającej użytkownika, że owa kamera rejestruje obraz.

Thomas dodał jednak, że ta metoda inwigilacji jest stosowana tylko przy bardzo poważnych przestępstwach i walce z terroryzmem. Przykładowo, wykorzystana została do śledzenia podejrzanego o pseudonimie „Mo”, który groził w ubiegłym roku, że zdetonuje bomby ukryte na lotniskach i uniwersytetach. FBI opracowało złośliwe oprogramowanie, które infekowało komputer podejrzanego poprzez Yahoo! Mail i przejmowało kontrolę nad jego kamerą internetową, a także rejestrowało jego historię przeglądarki i geolokalizację.

Podejrzanego nie udało się złapać, przebywa on obecnie najprawdopodobniej na terenie Iranu. Warto jednak mieć świadomość jakimi narzędziami dysponują organy ścigania…

0
Źródło: Washington Post
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.