Giganci sprzedają patenty

Konsorcjum Rockstar, wspierane przez takich gigantów, jak Microsoft i Apple, chce sprzedać część z zakupionych przez siebie patentów, które odkupił od Nortela. Zakupem może być zainteresowany Google, który rywalizował o zakup owych patentów.

Po bankructwie firmy Nortel, jej patenty dotyczące sieci komputerowych zostały wystawione na sprzedaż. Rywalizowały o ich zakup Google oraz konsorcjum Rockstar, w skład którego wchodzą Microsoft, Apple, BlackBerry i Sony. Google ową rywalizację przegrał, a wartość owych patentów szacowana jest na 4,5 miliarda dolarów.

Jednak według informacji zdobytych przez Bloomerga, Rockstar chce się pozbyć części zakupionej przez siebie własności intelektualnej. Jak dotąd, udało mu się sprzedać dwa tysiące z sześciu tysięcy posiadanych przez siebie patentów. Kupcem okazała się firma Spherix. Samo konsorcjum Rockstar nie chce komentować swoich planów.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.