Internauci będą sami ulepszać Google Street View

Usługa Street View to jedna z najciekawszych rzeczy, jaką Google stworzył w całej swojej historii. Dzięki niej możemy zwiedzać cały świat, pozwalając poczuć się prawie tak, jak byśmy tam byli. Teraz owa usługa zostanie rozbudowana... o zdjęcia użytkowników.

Ilość miejsc, jakie są dostępne w Street View, jest zaiste imponująca. Możemy odbyć wirtualny spacer po prawie każdym mieście czy najciekawszych miejscach świata. A co z resztą? Co z miejscami, gdzie Google jeszcze nie dotarł? Od teraz sami użytkownicy będą mogli dodawać swoje własne zdjęcia okolicy, która nie jest objęta zasięgiem Street View.

Poniższe zdjęcie zostało wykonane za pomocą funkcji zdjęć sferycznych w systemie Android na smartfonie Nexus 4. Okolica ta nie była objęta zasięgiem Street View, ale Evan Rapoport, menadżer produktu w dziale Map Google i Zdjęć Sferycznych, mógł ją łatwo dodać do usługi.

Liczymy na wiele nowych, ciekawych zdjęć. Zwłaszcza, że niektóre okolice aż proszą się o uwiecznienie…

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.