Internet z prędkością 800 Mbps już w Polsce

Firma Vector zademonstrowała technologię szybkiego przesyłu danych w sieci HFC o przepływności 800 Mb/s, z wykorzystaniem terminali nowej generacji.

Rozwiązanie pozwalające na tak wysoką prędkość przesyłu danych, zbudowano w oparciu o dostępne platformy CMTS – ARRIS E6000, ARRIS C4 jak również nocton hs C-DOCSIS mini CMTS.

Technologia pozwalają ca na transmisję danych do 800Mb/s

w sieci HFC

umożliwia operatorom kablowym oferowanie bardzo konkurencyjnych usług dostępu do Internetu — twierdzi Marcin Ułasik, Dyrektor Rozwoju Produktu w firmie VECTOR –

Ponadto wdrożenie tak szybkiego Internetu nie wiąże się z potrzebą dużej inwestycji w rozbudowę sieci, gdyż wykorzystujemy istniejącą infrastrukturę HFC oraz technologię EuroDOCSIS 3.0.

Na razie nie mamy informacji, czy któryś z rodzimych operatorów kablowych jest zainteresowany tym rozwiązaniem, ale cieszy fakt, że znacznie zbliżamy się możliwościami do warunków amerykańskich, gdzie niedawno Google uruchomiło swoją usługę Fiber i udostępnia transfery na poziomie 1 Gbps.

Teraz czas gonić Japonię

Zdjęcie mężczyzny z laptopem pochodzi z serwisu Shutterstock

0
Źródło: Vector
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.