„Kopiuj, wklej” przeniesione do realu

W Red Dot Award - jednym z najbardziej liczących się konkursów dla projektantów wszelkiej maści wyróżniono projekt o nazwie "Copy & Paste", który miałby pomóc m.in. w sprawniejszym kopiowaniu naszych notatek.

Przypominający czytnik kodów kreskowych skaner został zaprojektowany przez panie Jayeong Yoon & Seulki Kim. „Copy & Paste” nie byłby jednak wyłącznie przenośnym skanerem, ale równocześnie drukarką. Trzymając przycisk znajdujący się na spodzie urządzenia i przesuwając go nad tekstem lub ilustracją skanowalibyśmy jego obraz, a przytrzymując przycisk znajdujący się u góry i przykładając urządzenie do papieru moglibyśmy łatwo wydrukować te same informacje.

Koncept został doceniony w konkursie Red Dot Award, lecz niestety – przynajmniej na razie – jest to tylko luźna idea, która nie została dopracowana pod kątem specyfikacji technicznej czy zastosowanej technologii. Mnie zastanawia bardziej, kto w dobie smartfonów, tabletów czy netbooków przechowuje jeszcze notatki w formie papierowej;).

0
Źródło: Yankodesign.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.