Krakowskie firmy zarabiały na obróbce zdjęć w pirackich programach

Policjanci zabezpieczyli w firmach zajmujących się usługami poligraficznymi na terenie Krakowa twarde dyski i CD/DVD z nielegalnymi programami takimi jak pakiety biurowe znanej firmy oraz programy służące do obróbki grafiki. Wartość nielegalnego oprogramowania oszacowano na około 60 tys. złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie skontrolowali kilka firm poligraficznych na terenie Krakowa. Policjanci ustalili, że właśnie tam używane są programy biurowe i specjalistyczne służące do projektowania oraz obróbki grafiki, nieposiadające licencji. Zabezpieczono kilka dysków twardych i płyt CD/DVD z programami służącymi do obróbki grafiki bez wymaganej licencji oraz pakietami biurowymi znanej firmy z zainstalowanymi narzędziami informatycznymi, służącymi do obchodzenia i przełamywania zabezpieczeń

.

Zabezpieczone przedmioty trafiły do szczegółowej analizy.

Wartość nielegalnego oprogramowania oszacowano wstępnie na około 60 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karnym za uzyskanie cudzego programu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie mężczyzny z laptopem pochodzi z serwisu Shutterstock

0
Źródło: KWP w Krakowie, BSA
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.