Microsoft chce rozszerzyć język C#

Gigant z Redmond od czterech lat pracuje nad projektem, którego celem jest dodanie "systemowych" rozszerzeń do języka C#. Dziś udało nam się dowiedzieć nieco więcej na temat tego projektu.
Czy da się odnaleźć złoty środek? Microsoft jest przekonany, że tak.

Czy da się odnaleźć złoty środek? Microsoft jest przekonany, że tak.

Joe Duffy, główny architekt zajmujący się rozbudową C#, podzielił się na swoim blogu kilkoma informacjami na temat projektu. Po pierwsze, docelowo, cały projekt będzie całkowicie open-source’owy, jak tylko osiągnie dojrzałą fazę rozwoju, a ów język będzie współpracował z kompilatorem Roslyn, który ma zostać zaprezentowany w niedalekiej przyszłości.

Naszym głównym celem było sprawdzenie, czy na serio, przy wyborze języka, trzeba zdecydować o tym, czy bardziej nam zależy na wydajności, bezpieczeństwie czy produktywności. Innymi słowy, czy nie można wypracować jakiejś części wspólnej. Po wielu latach pracy uważam, że można — twierdzi Duffy.

Rozszerzenia C# mają też ułatwić asynchroniczne programowanie i wykrywanie błędów. Zainteresowanych szczegółami technicznymi zachęcamy do przeczytania wpisu Duffy’ego na jego blogu.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.