Microsoft, Google i inni jednoczą się w słusznej sprawie

Ostatnie pół roku upłynęło pod znakiem wielkiego skandalu. Wyszło na jaw, że najwięksi dostawcy internetowych usług zostali zmuszeni przez rząd USA do przekazywania mu danych należących do ich użytkowników. Teraz owi dostawcy domagają się zmian w prawie.

Microsoft, Apple, Google, Yahoo!, Aol, Facebook, Twitter i LinkedIn wystosowały żądanie do rządu Stanów Zjednoczonych, domagając się pilnych reform dotyczących prawa przeróżnych urzędów do podsłuchiwania i naruszania prywatności internautów.

Firmy te są zdania, że prawo w obecnej formie daje za dużo swobody organom ścigania i ogranicza wolność obywateli. Zapowiadają one, że będą walczyć metodami prawnymi i technicznymi (jak na przykład szyfrowanie danych swoich użytkowników), by nie dopuścić do dalszego naruszania wolności obywateli.

Powstała też witryna internetowa ReformGovernmentSurveillance.com, prowadzona przez wyżej wspomniane firmy, na której będą one na bieżąco informować o postępach w negocjacjach z rządem USA a także o działaniach, jakie zostaną podjęte w celu ochrony prywatności internautów.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.