Microsoft zaoferował Samsungowi miliard dolarów…

Wygląda na to, że Microsoftowi nie wystarczą smartfony Lumia, które odkupił od Nokii. Chce by na rynek trafiły także Windows Phone'y prosto z Korei.

Jak twierdzi znany bloger Eldar Murtazin, Microsoft właśnie prowadzi negocjacje z Samsungiem i zaoferował mu wsparcie finansowe w wysokości miliarda dolarów, jeśli ten zacznie produkować smartfony z systemem operacyjnym Windows Phone. Co ciekawe, niemal identyczną propozycję firma z Redmond złożyła swego czasu fińskiemu producentowi i wszyscy wiemy jak to się skończyło. Oczywiście w tym przypadku nie przewidujemy podobnego scenariusza, ale wsparcie Samsunga może dać Microsoftowi poważne atuty w walce o mobilny rynek.

Jak na razie nie mamy oficjalnego potwierdzenia tych doniesień. Samsung już ma w swoim portfolio smartfona z Windows Phone – ATIV S, ale koreański producent nie kwapił się, by wydać na rynek więcej urządzeń z systemem Microsoftu.

0
Źródło: GSM Arena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.