Największym wytwórcą e-śmieci wcale nie są Chiny

Stany Zjednoczone dalej pozostają największym trucicielem środowiska, jeżeli chodzi o elektroodpady. Na drugim miejscu, jak wynika z badań zleconych przez ONZ, znajdują się Chiny.

E-śmieci, a więc wyrzucone na śmietnik urządzenia elektroniczne, takie jak telewizory, komputery czy urządzenia mobilne, są sporym problemem dla naszego środowiska. Głównie z powodu zawartych w nich ołowiu, rtęci i innych związków toksycznych.

Według badań zleconych przez ONZ, Stany Zjednoczone produkują najwięcej elektronicznych odpadów. W 2012 roku wytworzyły ich 9,4 miliona ton. Oznacza to, że statystyczny Amerykanin wytwarza rocznie 30 kilogramów e-śmieci. Średnia globalna to siedem kilogramów.

Według tego samego badania, do 2017 roku ilość rocznie wytwarzanych e-śmieci ma wzrosnąć o 30 procent. Autorzy badania nie zaproponowali, niestety, sposobu na rozwiązanie tego problemu.

Zdjęcie Pile of electronic waste pochodzi z serwisu Shutterstock

0
Źródło: Yahoo! News
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.