Nie wszyscy chcą najnowszego iOS-a

Według najnowszych badań, prawie 75 procent użytkowników iPhone'ów i iPadów zdecydowało się na zainstalowanie najnowszej, siódmej wersji systemu operacyjnego iOS.

Firma reklamowa Chitika postanowiła sprawdzić ile osób na swoich urządzeniach uaktualniło system operacyjny iOS do nanowszej wersji. Jako źródło danych posłużył system reklamowy Chitika, wykorzystywany przez wiele witryn i aplikacji.

Jak się okazuje, 75 procent iPhone’ów i 65 procent iPadów zostało uaktualnionych do iOS 7. System ten został wydany we wrześniu i jest zgodny z iPhonem 4, 4s, 5, iPadem 2, iPadem z Retiną, iPadem mini i piątą generacją iPodów.

Chitika spodziewa się, że coraz więcej użytkowników nie będzie dysponowało najnowszą wersją oprogramowania od Apple. Swój wniosek tłumaczy tym, że coraz więcej urządzeń jest przez Apple’a porzucanych jeżeli chodzi o wsparcie techniczne, a także tym, że iOS 7 został chłodniej przyjęty, niż iOS 6, na którego instalację swego czasu zdecydowało się 90 procent posiadaczy iSprzętów.

0
Źródło: The Register
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.