Nokia nie planuje urządzeń z Androidem, przynajmniej na razie

Od pewnego czasu pojawiają się pogłoski o tym, jakoby Finowie mieli zabrać się za Androida, po tym jak "pozbyli się" Windows Phone'a.

Według wewnętrznych źródeł chińskiego portalu CTechnology wygląda na to, że wszystkie te pogłoski okażą się wyłącznie plotkami. Projekt rozwoju urządzeń z Androidem w firmie Nokia prowadzony był przez Petera Skillmana, obecnie szefa działu designu dla usług Here. Finowie, niezależnie od swojego oficjalnego działu urządzeń i usług, który zostanie sprzedany Microsoftowi, stworzyli kilka prototypowych modeli z systemem Google’a. Niestety, na mocy warunków umowy z firmą z Redmond, Nokia nie może wydać na rynek żadnych mobilnych urządzeń (smartfonów, tabletów) czy to z Androidem, czy z innym systemem, do końca 2015 roku.

Zamiast tego, jak donoszą źródła, Finowie skupią się na inteligentnych urządzeniach do noszenia na ciele, wykorzystujących technologie: rozszerzonej rzeczywistości, elastycznych wyświetlaczy, bezprzewodowego przesyłania energii czy elektromagnetycznej energii.

W nowym programie Nokii nie znajdzie się natomiast miejsce dla inteligentnego zegarka, bowiem projekt ten został dołączony do portfolio Microsoftu.

0
Źródło: GSM Arena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.