Nowa generacja PlayStation Move?

Urząd Patentowy opublikował wniosek Sony złożony w czerwcu zeszłego roku dotyczący urządzenia o nazwie Flat Joystick Controller. Sugerując się jego wyglądem możemy się domyślać, że chodzi o ewolucję PlayStation Move.

Panele dotykowe w gamepadach kiedyś były nie do pomyślenia. Nikt jednak jakoś nie krytykuje z tego względu nowego DualShocka, a prototypowa wersja kontrolera Valve wzbudziła więcej entuzjazmu niż obaw. Nie byłoby zatem nic dziwnego, gdyby Sony idąc tym trendem wpakowało panel dotykowy także do ruchowej wersji swojego kontrolera – PS Move. Znajdowałby on się w miejscu, gdzie aktualnie umieszczony jest przycisk PlayStation. Przyciski funkcyjne zostałyby rozmieszczone w podobny sposób co na DualShocku, czyli niejako bardziej intuicyjnie.

Na dzień dzisiejszy jednak trudno jest sobie wyobrazić zastosowanie takiego kontrolera. Czy miałby on zastąpić Navigation Controller? Zastanawia mnie także czy kreślenie kciukiem i używanie naprzemiennie przycisków funkcyjnych nie będzie jednak zbyt męczące. Być może jest to tylko jeden z wielu patentów, które nigdy nie doczekają się realizacji.

0
Źródło: Wniosek patentowy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.