Nowe, lepsze i wygodniejsze USB

Grupa zajmująca się standardem USB 3.0 ogłosiła właśnie, że trwają prace nad nowym złączem dla tego standardu. Nazywa się ono Type-C i prace nad nim mają zostać ukończone w połowie przyszłego roku.

Nowe złącze standardu USB 3.0, nazwane Type-C, wprowadza bardzo wiele zmian. Będzie ono znacznie mniejsze (jego wielkość ma być podobna do microUSB 2.0), a przede wszystkim, co z pewnością ucieszy wiele osób, nie będzie ono wymagało wkładania wtyczki do gniazdka w odpowiednią stronę. Nowy rodzaj złącza przewiduje też, w przyszłości, zwiększenie transferu danych i możliwość regulowania napięcia. Będzie ono więc gotowe na kolejną wersję standardu USB.

To pierwszy raz, kiedy podstawowa wersja złącza USB będzie miała zmieniony kształt. Przez 17 lat wtyczka USB nie zmieniała swojej formy. Oznacza to, niestety, brak kompatybilności wstecznej ze wszystkimi dotychczasowymi urządzeniami.

0
Źródło: usb.org
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.