Nowojorskie radiowozy nowej generacji

Inteligentne radiowozy z zewnątrz może nie wyróżniają się niczym specjalnym, ale dzięki różnym sensorom znacznie ułatwią pracę policjantom.

Nowojorska policja pochwaliła się swoimi radiowozami nowej generacji. Będą one wyposażone w najlepsze dostępne na rynku technologie. Na ich pokładzie znajdą się kamery, które będą strumieniowały obraz w czasie rzeczywistym do centrali, by pomóc dowódcom w szybszej ocenie sytuacji. Na bagażniku znajdziemy skanery, które będą sprawdzać bez przerwy tablice rejestracyjne aut jadących za radiowozem. W ten sposób policjanci od razu będą wiedzieli, czy np. pojazd nie został skradziony. Zwykły patrol po mieście może przyczynić się do szybszego odnalezienia skradzionego samochodu.

Przy tylnej szybie znajdziemy także czujnik sprawdzający stan powietrza w celu wykrycia ewentualnego promieniowania. Komputer kontrolujący pracę wszystkich urządzeń znajduje się w bagażniku. Na desce rozdzielczej znajdziemy jeszcze potężne centrum dowodzenia. Radiowozy mają pojawić się na ulicach Nowego Jorku w przeciągu 6 miesięcy.

0
Źródło: NyDailynews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.