Paskudny żart 4chana na „Makowcach”

Forumowicze 4chana wmawiali użytkownikom Macbooków, że ich komputery od dawna wydobywają Bitcoiny. Jak się do nich dostać? Wystarczy wpisać jedną komendę...

Po Internecie krąży obrazek sugerujący, że Apple od 2009 roku instaluje w systemie OS X moduł do wydobywania Bitcoinów. Według obrazka, wystarczy wpisać jedną komendę w konsoli, by móc dostać się do tej ukrytej funkcji. Sęk w tym, że owa komenda, to sudo rm –rf /*, która służy do usunięcia wszystkich danych z unixowych systemów, do rodziny których należy OS X.

Niektórzy, niestety, dali się nabrać. Nawet na 4chanie pojawiły się posty pełne wściekłości, skarżące się na utratę bezcennych, służbowych danych. Czujemy się więc w obowiązku was poinformować: według naszej wiedzy, Apple nie wykorzystuje Macbooków do potajemnego wydobywania bitcoinów, a powyższa komenda usunie wszystkie dane z dysku waszego komputera.

0
Źródło: The Daily Dot
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.