Polski pisarz fantasy stworzy fabułę do pierwszej gry Dark Stork Studios

Marcin Mortka, autor takich powieści jak trylogia "Miecz i Kwiaty", horror "Miasteczko Nonstead", postapokaliptyczny "Dom pod Pękniętym Niebem" czy pirackie "Morza Wszeteczne" zajmie się tworzeniem scenariusza i opowiadań do powstającej produkcji Dark Stork Studios.

To nie pierwsza współpraca z producentem gier komputerowych, jednak ta propozycja jest wyjątkowo ekscytująca. Zespół Dark Studios roztoczył przede mną tak imponującą wizję świata, że nie mogę przestać o niej myśleć. Czuję się wyróżniony, że to mi przypadnie zadanie tworzenia opowiadań w tej rzeczywistości” – komentuje Marcin Mortka.

Dark Stork Studios, które rozpoczęło działalność w marcu tego roku celuje w wysokobudżetowe produkcje. Ich pierwszy tytuł, który aktualnie znajduje się w końcowej fazie prototypowania zobaczymy na komputerach PC najwcześniej w 2015r. Wiemy, że gra oparta będzie na silniku Unreal Engine 4, a kompozycją muzyki zajmie się Jan Kaczmarek. Zaangażowanie Marcina Mortki sugeruje, że tytuł może obracać się w settingu fantasy. Podczas targów PGA dowiedzieliśmy się także, że gra będzie aspirowała do miana e-sportowej. Niestety o samym gatunku gry nic jeszcze nie wiadomo.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.