PowerUp 3.0 pozwoli Ci kontrolować papierowe samolociki za pomocą smartfona

Któż z nas nie puszczał w szkole papierowych samolotów? Zabawa, do której wymagana była tylko kartka papieru stanowiła nieodłączny element naszego dzieciństwa. Najnowszy kickstarterowy projekt udowadnia, że wielu z nas chętnie zapłaci, by przy pomocy szczypty technologii w podobny sposób zabić nudę.

PowerUp 3.0 to niewielki moduł, który przymocowuje się do papierowego samolociku. Wmontowany silniczek oraz ster kontrolowany bezprzewodowo za pomocą wychyleń smartfona pozwolą Ci cieszyć się lotem. Elementy wykonane są z włókna węglowego odpornego na uszkodzenia przy potencjalnych upadkach. Bateria wystarcza co prawda tylko na 10 minut zabawy na jednym ładowaniu, ale to i tak znacznie lepszy wynik niż w przypadku standardowej, papierowej zabawki.

Komunikacja ze smartfonem oparta jest na najnowszej technologii Bluetooth Smart i pozwala na zdalne sterowanie gadżetem do odległości 55 metrów. Aplikacja jest tak zaprojektowana, by pokazywać najważniejsze informacje, czyli stan baterii i zasięg samolotu.

PowerUp 3.0 został błyskawicznie ufundowany na Kickstarterze. Na tę chwilę twórca zebrał już 370 tys.$, które zamierza przeznaczyć na uruchomienie masowej produkcji urządzenia. Za najtańszą wersję zabawki (bez papieru i baterii) zapłacimy 30$. Kampania potrwa jeszcze 54 dni.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.