Samsung i LG pokazują pierwsze na świecie 105-calowe, wklęsłe telewizory Ultra HD

Zarówno Samsung, jak i LG prezentują największy i najbardziej wklęsły telewizor Ultra HD o przekątnej 105 cali. Obie koreańskie firmy twierdzą, że są pierwsze na świecie.

Samsung i LG od lat prześcigają się we wprowadzaniu nowych technologii z branży RTV. Tym razem obie koreańskie firmy niemal równocześnie zapowiedziały wprowadzenie na rynek 105-calowe, zakrzywione telewizory o rozdzielczości Ultra HD. Oba, gigantyczne telewizory będą pokazywane podczas targów CES 2014, które odbędą się na początku stycznia w Las Vegas.

Oba 105-calowe telewizory posiadają wklęsłe ekrany o rozdzielczości 5120 x 2160 pikseli w kinowym formacie 21:9. Ekrany mierzą ponad 2,5 metra po przekątnej!

Ani LG, ani Samsung nie podali jeszcze cen swoich nowych telewizorów, ale możemy się spodziewać, że każdy z nich będzie kosztować tyle, co średniej klasy samochód.

0
Źródło: Samsung, LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.