Skype wprowadza do Androida „wielozadaniowość”

Android, w przeciwieństwie do microsoftowej konkurencji, nie potrafi wyświetlać kilku aplikacji na ekranie. Twórcy Skype'a postanowili obejść ten problem, pozwalając na wideorozmowy podczas pracy z inną aplikacją.

Android, mimo iż jest to system obsługujący wielozadaniowość, nie potrafi wyświetlać kilku aplikacji jednocześnie na ekranie. Wyjątkiem jest tylko jego samsungowa odmiana, która potrafi dzielić ekran, ale funkcja ta działa tylko dla kilku wybranych programów. Microsoft postanowił obejść ten problem, umożliwiając użytkownikom Skype’a prowadzenie wideorozmów nawet jeżeli na ekranie otwarta jest inna aplikacja. Oznacza to, że dalej będziemy widzieć naszego rozmówcę, nawet jeżeli sam Skype znajduje się w tle.

Dodatkowo, w nowej wersji Skype’a dla Androida poprawiono działanie książki adresowej, wiadomości wideo oraz poprawiono jego stabilność na nowych urządzeniach Samsunga, tablecie Hudl oraz na Nexusie 5.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.