Smartfon z CyanogenMod na Gwiazdkę

We wtorek na rynku zadebiutuje smartfon Oppo N1, który jako system operacyjny wykorzystuje CyanogenModa, czyli przeróbkę Androida opracowaną przez entuzjastów. Telefon ten ma jednak dostęp do wszystkich usług Google.

Zapowiedziany przed paroma tygodniami smartfon N1 już w Wigilię wchodzi do oficalnej sprzedaży. Wyposażony w 13-megapikselowy, ruchomy aparat telefon wyróżnia się na tle konkurencji już swoim systemem operacyjnym. Oppo, zamiast wybrać oficjalną wersję Androida lub opracować jego własną odmianę, zdecydował się wykorzystać jego popularną przeróbkę: CyanogenMod 10.2 opartą na Androidzie Jelly Bean 4.3. System ma dostęp do usług Google.

Oppo N1 posiada 5,9-calowy wyświetlacz IPS LCD 1080p, czterordzeniowy procesor Snapdragon 600 1,7 GHz Krair, 2 GB RAM i 16 lub 32 GB pamięci masowej. Cena nie jest jeszcze znana, ale ponoć ma wynosić 599 dolarów za 16-gigabajtową wersję.

0
Źródło: Pocket-Lint
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.