Steam bije kolejny rekord popularności

Jeśli dane na temat liczby użytkowników platformy Steam, które Valve opublikowało pod koniec października są nadal aktualne, tj. aktualnie na platformie zarejestrowanych jest ok. 65 milionów kont, to wczoraj ze Steama jednocześnie korzystało ponad 10% jego użytkowników.

Tak, wczoraj z platformy korzystało jednocześnie ponad 7 milionów użytkowników. Tym samym pecetowcy pobili zeszłoroczny rekord 6 milionów użytkowników zalogowanych jednocześnie.

Głównym powodem zwiększonej aktywności jest bez wątpienia jesienna wyprzedaż na Steamie – dzisiaj na przykład polecam Metro: Last Light za ok. 40zł i nieco tańszego Far Cry 3 (ok. 30zł). Pozostaje pytanie, czy możemy z tej magicznej liczby 7 milionów wyciągnąć jakieś logiczne wnioski i dorzucić kolejną cegiełkę do świętej wojny konsole vs pc? Na szczęście nie. Nie wiemy ilu spośród użytkownikó Steama posiada również konsolę w domu, nie wiemy ilu z nich gra na pececie regularnie, itd.

0
Źródło: Steam
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.