SteamOS od jutra dostępny do pobrania!

Valve opublikowało w końcu wiadomość na którą czekaliśmy od dawna. Jutro, oprócz wysłania do szczęśliwców 300 "pecetokonsol" Steam Machines, Valve udostępni swój system SteamOS dla każdego, kto zechce go przetestować.

Jak zastrzega samo Valve, będzie to wczesna, rozwojowa wersja systemu. Dlatego też, jeśli nie jesteście doświadczonymi użytkownikami Linuxa i cenicie sobie bezawaryjność oprogramowania, z którego korzystacie radzimy wstrzymać się z instalacją nowego systemu dla graczy.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że SteamOS będzie bardzo ograniczoną platformą – oprócz uruchamiania gier na platformie Steam (tych, które dostępne są w wersji dla Linuxa) nie będzie można zrobić zbyt wiele. Zapomnijcie o takich udogodnieniach jak systemowy menadżer plików, odtwarzanie multimediów, czy korzystanie z innych komunikatorów niż ten wbudowany w samego Steama. Jeśli nie macie akurat wolnej maszyny, żeby postawić na niej eksperymentalny system – nie martwcie się, zrobimy to za Was i opiszemy nasze doświadczenia.

Bardziej stabilne wersje, z których będzie można korzystać nie znając tajników linuxowej konsoli mają pojawić się na początku 2014 roku – tak przynajmniej zapewnia Valve.

0
Źródło: Valve
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.