To będą smutne Święta dla BlackBerry

BlackBerry opublikował swoje sprawozdanie finansowe za kolejny kwartał i, podobnie jak w przypadku poprzedniego, widać w nim firmę, której z coraz większym trudem przychodzi walka o przetrwanie.

Według opublikowanego przez siebie sprawozdania BlackBErry odnotował stratę netto w wysokości 4,4 miliarda dolarów, mimo przychodów w wysokości 1,2 miliarda dolarów. Owe przychody są niższe o 56 procent w porównaniu do analogicznego kwartału w ubiegłym roku i o 24 procent niższe w porównaniu do poprzedniego kwartału. W ostatnim kwartale udało się sprzedać 4,3 miliona smartfonów BlackBerry, z czego raptem 1,1 miliona pracowało pod kontrolą systemu BlackBerry 10.

Kanadyjska firma ogłosiła też, że nawiązała strategiczny sojusz z firmą Foxconn, który będzie wspólnie z nią projektował i produkował sprzęt i akcesoria. BlackBerry skupi się dzięki temu na ulepszaniu swojego oprogramowania. Nowe smartfony będą produkowane w „krajach rozwijających się”, takich jak Indonezja czy Meksyk. Tyczy się to jednak wyłącznie smartfonów przeznaczonych do masowej sprzedaży. Urządzenia luksusowe, z najwyższej półki, dalej będą projektowane wyłącznie przez BlackBerry.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.