Toshiba kupiła legendarne OCZ

Firma OCZ, producent szybkich dysków SSD ogłosiła bankructwo pod koniec listopada. Toshiba błyskawicznie złożyła ofertę kupna marki.

OCZ, producent sprzętu komputerowego, wielbiony zwłaszcza przez fanów overclockingu, poinformowało, że firma finansowa Hercules Technology Growth Capital, u której producent pamięci się zapożyczył, zgodnie z procedurami zajęła firmowe konta z powodu niewypłacalności.

Na ratunek nie trzeba było czekać zbyt długo. Toshiba wykupiła OCZ za cenę 35 milionów dolarów, wszystkie procesy związane z przejęciem marki zostaną sfinalizowane w przeciągu 60 dni. Przejmując markę OCZ Toshiba umocniła swoją pozycję jeśli chodzi o bycie producentem sprzętu komputerowego. Dyski SSD i pamięci RAM produkcji OCZ uznawane przez overclockerów są za jedne z najlepszych na rynku podzespołów. 35 milionów to dosyć niewygórowana cena jak za taką markę.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.