Twórca Netscape inwestuje 75 milionów dolarów w Oculus Rifta

Grupa Anreessen Horowitz - twórcy przeglądarek Mosaic i Netscape właśnie kupili sobie miejsca w radzie nadzorczej Oculus VR. Dodatkowe fundusze znacznie przyspieszą prace nad konsumencką wersją Oculus Rifta, która do sklepów ma trafić już w przyszłym roku.

Wygląda na to, że prezes Oculus VR – Brenda Iribe jeszcze przed wprowadzeniem swojego produktu na rynek nie może narzekać na swoją sytuację finansową. Inwestycja grupy Anreessen Horowitz po raz kolejny udowadnia, że gogle wirtualnej rzeczywistości mają ogromny potencjał i mogą okazać się jednym z najważniejszych urządzeń, które trafią do sprzedaży w przyszłym roku.

Już teraz zresztą, urządzenie cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem ze strony graczy, twórców gier komputerowych, firm z branży rozrywkowej, wojska, etcetera, etcetera – firma sprzedała już ponad 40 tysięcy egzemplarzy testowych.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.