Valve dołącza do Fundacji Linuxa

Valve, kultowe wśród graczy studio i twórcy cyfrowej platformy Steam dołączyło właśnie do członków Fundacji Linuxa (Linux Foundation) - organizacji nonprofit, która wspiera rozwój systemów Open-Source.

Wiadomość ta nie powinna być dla nikogo niespodzianką. Valve już teraz znacznie przyczyniło się do rozwoju Linuxa – w końcu ich konsole Steam Machines ze Steam OS na pokładzie to nic innego jak maszyny z Linuxem dedykowane dla graczy. Nvidia i AMD zainspirowane przez Valve wykazują znacznie większą aktywność i pomoc jeśli chodzi o udostępnianie źródeł swoich sterowników i pomoc przy tworzeniu ich wersji open-source na Linuxa.

Do tego dochodzi również osoba Gabe’a Newella, który przez wielu graczy postrzegany jest jako idol. Założyciel Valve w lipcu 2012 roku stwierdził, że „Windows 8 to największa katastrofa dla wszystkich, którzy grają i tworzą gry na komputery PC”, tym samym określając Linuxa jako „przyszłość gier komputerowych”.

Valve ma nadzieję, że dzięki członkostwu w Linux Foundation przyczyni się m. in do rozwoju narzędzi deweloperskich dedykowanych dla twórców gier.

0
Źródło: engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.