Zagraj w przeglądarce w gry z retro konsol

Internet Archive - instytucja z San Francisco zajmująca się gromadzeniem i udostępnianiem archiwalnych zasobów multimedialnych - zaprasza Internautów do odwiedzenia "saloniku retro", gdzie będą oni mogli zagrać w takie hity jak: Asteroids, Frogger czy Donkey Kong.
fot. Internetarchive.com

fot. Internetarchive.com

Internet Archive zabierze Was prosto do lat ’70 i ’80, gdzie przed telewizorami nie królowały jeszcze konsole Sony i Microsoftu, ale m.in. Atari. Pod TYM LINKIEM, bezpośrednio w przeglądarce możecie odpalić przeboje z pięciu konsol: Atari 2600, Atari 7800 Pro System, ColecoVision, Magnavox Oddysey i Astrocade. Wszystkie gry emulowane są przy pomocy emulatora JSMESS, nie są więc wymagane żadne dodatkowe plug-iny. Na tą chwilę zgromadzono już prawie wszystkie tytuły na powyższe platformy. Jedyny minus jest taki, że gry nie posiadają dźwięku – instytucja pracuje jednak nad poprawieniem tego problemu.

0
Źródło: Mashable.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.