Sposób na zakrzywiony ekran opatentowany! Przez Apple…

Chociaż pierwsze smartfony z zakrzywionymi ekranami są już na rynku, to dopiero teraz przyznany został na to patent. W dodatku firmie, która na razie takiego ekranu nie wyprodukowała.

fot. MyVoucherCodes

fot. MyVoucherCodes

Samsung Galaxy Round

oraz LG G Flex miały już swoje oficjalne premiery – oba posiadają zakrzywione wyświetlacze, choć wokół różnych osi. Tymczasem Amerykański Urząd Patentowy przyznał dzisiaj patent na nową metodę wytwarzania zakrzywionych wyświetlaczy dotykowych, która ma zwiększyć jakość takich ekranów.

Obecne ekrany dotykowe są tak cienkie, że w trakcie procesu produkcji niektóre ich komponenty ulegają zniszczeniu. Apple opracowało metodę, która eliminuje ten problem. Wyświetlacz dotykowy ma być jeszcze cieńszy, a przy tym jeszcze bardziej wrażliwy na dotyk. I chociaż naturalnym zastosowaniem dla tego typu urządzeń wydają się smartfony, to Apple widzi w nich zastosowanie także w touchpadach czy myszkach.

Treść pełnego patentu dostępna jest tutaj.

0
Źródło: AppleInsider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.