Zamiast słit foci zmierz sobie cholesterol

Inżynierowie z Uniwersytetu Cornell stworzyli niewielki gadżet oraz aplikację, która pozwoli nam monitorować poziom naszego cholesterolu w łatwy i tani sposób, bez konieczności odwiedzania specjalistów.

SmartCARD (smartphone Cholesterol Application for Rapid Diagnostics) mocuje się z brzegu smartfona, tuż przy aparacie fotograficznym. Konstrukcja ma miejsce na pasek potrzebny do wykonania testu. Wszystko co musimy dalej zrobić to umieścić kroplę krwi na pasku, a następnie wsunąć go do smartCarda i wykonać zdjęcie. Dzięki lampie błyskowej dane będą na tyle wyraźne, by algorytm wykorzystany w aplikacji mógł dostarczyć nam konkretnych informacji na temat poziomu cholesterolu. Analiza zajmie nie więcej niż minutę.

Gadżet jest już praktycznie przygotowany do produkcji na masową skalę, ale inżynierowie chcą jeszcze popracować nad samą aplikacją. Technicznie rzecz biorąc niż też nie stoi na przeszkodzie by przygotować wersję na urządzenia z innymi systemami operacyjnymi. SmartCARD z pewnością będzie przydatnym gadżetem dla osób zmuszonych do regularnego kontrolowania poziomu cholesterolu – pozwoli im oszczędzić dojazdy do kliniki, a przy tym nie obciąży zanadto ich portfela.

0
Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.