Apple nie zamierza unifikować systemów OS X i iOS

Kierownictwo Apple postanowiło zdementować plotki sugerujące, że firma zamierza połączyć systemy OS X i iOS w jedną całość. Uważa to, co robi Microsoft, za marnowanie energii.

Nie marnujemy czasu nad dumaniem na temat pojedynczego interfejsu i łączenia różnych systemów w jedną całość. To straszna strata energii — stwierdził Phill Schiller, jeden z kierowników marketingu Apple’a.

Nasze systemy będą podobne w miejscach, gdzie ma to jakikolwiek sens, będą też się od siebie różnić, by zachować ich tożsamość i przeznaczenie — dodaje Craig Federighi, jeden z dyrektorów działu oprogramowania w Apple.

Apple zamierza więc kontynuować wypracowaną przez siebie strategię. System OS X czerpie wiele z iOS-a (jak na przykład niektóre aplikacje czy centrum powiadomień), nie będzie jednak w stanie uruchamiać mobilnych aplikacji i skupi się na dostosowaniu interfejsu do myszki i klawiatury, ignorując ekrany dotykowe. Taktyka ta jak dotąd się sprawdzała. Ale czy nadal tak będzie? Czas pokaże…

0
Źródło: TechnoBuffalo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.