Apple pracuje nad zupełnie nowymi Macbookami

Gigant z Cupertino szuka nowych pomysłów na zrewolucjonizowanie rynku komputerów osobistych. Podglądając jego wnioski patentowe, jakie niedawno złożył do amerykańskiego urzędu, możemy poznać część z jego pomysłów.
Szkic z wniosku patentowego Apple'a

Szkic z wniosku patentowego Apple’a

Apple właśnie otrzymał patent na stosowanie w komputerach Macbook podwójnych ekranów, zainstalowanych zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie klapy notebooka. Ten drugi, zewnętrzny ekran, posiadałby również wbudowany panel słoneczny, dzięki któremu praca na baterii miałaby być zauważalnie dłuższa. Ów ekran posiadałby również panel dotykowy, umożliwiający obsługę komputera za pomocą palca.

Tego typu konstrukcja najprawdopodobniej nieprędko trafi na rynek masowy. Podwójne wyświetlacze nadal mają duże problemy konstrukcyjne, a panele słoneczne nadal są niedostatecznie wydajne. Apple jednak już teraz patentuje swoje pomysły, by być gotowym na ich wprowadzenie na rynek, jak tylko technologia mu na to pozwoli.

0
Źródło: AppleInsider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.