Buduj z LEGO bezpośrednio w przeglądarce

Ciekawy pomysł promujący równocześnie przeglądarkę Chrome i klocki Lego. Brak konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania i zupełny brak ryzyka, że ktoś zburzy naszą wieżę. Na pewno nie zdarzy się też tak, że przypadkiem wdepniemy na jakiś szczególnie kanciasty klocuszek...

W ramach projektu, realizowanego początkowo na mapie Australii, a obecnie otwartego na cały świat, możemy naprawdę pobawić się w wirtualne budowanie z klocków Lego. Do dyspozycji otrzymujemy planszę, która okazuje się… wycinkiem całej kuli ziemskiej, czyli takiego specjalnego Google Maps w wersji Lego. Jak już coś na naszej planszy zbudujemy, możemy to udostępnić w sieci, pod warunkiem, że mamy konto na G+. Nie jest natomiast wymagane wykorzystywanie przeglądarki Chrome – strona działa również pod innymi przeglądarkami.

Do dyspozycji są trzy główne plansze. Na jednej budujemy, na drugiej możemy przejść kurs, który nas tego nauczy, a na trzeciej oglądamy budowle przygotowane przez innych. Możliwe jest też tam przeglądanie budowli wykonanych na określonym terenie – poniżej prezentujemy zrzut z mapy ukazujący Warszawę.

Na koniec jeszcze jedno ostrzeżenie – zabawa jest naprawdę wciągająca. I czasochłonna. Ale to bardzo miłe „marnowanie” czasu…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.