Carmack zajmie się produkcją gier na Oculus Rift

John Carmack, legenda wśród graczy komputerowych i założyciel id Software (które opuścił właśnie po to, żeby przejść do Oculus VR) zapowiedział, że zajmie się tworzeniem gier dla swojej firmy.

Niestety Oculus VR nie lubi zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących swoich projektów pobocznych. Wiemy tylko tyle, że Carmack przekonał prezesa Oculus VR – Brendana Iribe’a do tego, aby nie polegać tylko i wyłącznie na zewnętrznych twórcach oprogramowania. Możemy się tylko domyślać, że w tej samej rozmowie Carmack wspomniał coś o tym, że w pewnych kręgach nadal uważany jest za legendę i jednego z ojców gatunku pierwszoosobowych strzelanek, więc swoje obowiązki w swoim nowym miejscu pracy mógłby rozszerzyć o tworzenie gier.

Samo urządzenie ma trafić do sprzedaży już w tym roku. Ciekawe, kiedy pojawią się pierwsze gry, które sprawią, że naprawdę warto będzie zainwestować w Oculusa.

0
Źródło: kotaku.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.