CES 2014: Android+Windows głównym trendem na targach?

Pierwsze urządzenia posiadające zarówno Androida, jak i Windows na pokładzie, pojawiły się nieśmiało na rynku już w ubiegłym roku. Na tegorocznych targach CES ma być ich więcej. Znacznie więcej.

W ubiegłym miesiącu magazyn Time doniósł, na bazie zdobytych przez siebie informacji, że tegoroczne targi CES upłyną pod znakiem androidowo-windowsowych hybryd, które będą nosić wspólne oznaczenie „PC Plus”.

Z kolei serwis The Verge, na bazie swoich, niezależnych źródeł, opublikował materiał, z którego wynika, że Intel współpracuje z twórcami sprzętu, a celem tej współpracy jest platforma roboczo nazywana „Dual OS”, która składa się z Windows oraz zwirtualizowanego na nim Androida.

The Verge twierdzi również, że tak jak Dual OS ma poparcie ze strony zarówno Intela, jak i producentów sprzętu, tak Microsoft i Google są zaniepokojone. Microsoft wręcz ponoć próbuje powstrzymać producentów przed wydaniem tych sprzętów na rynek.

Targi CES 2014 właśnie się rozpoczynają, co oznacza, że już na dniach będziemy wiedzieli, czy te informacje faktycznie są prawdziwe i czy hybrydyzacja Windows i linuxowego Androida ma jakikolwiek sens.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.